Bizi takip edin:

Askeri Tesisler

Kulak İnşaat

CDC/JDC DEPO PROJESİ – LSA ANACONDA, BALAD / IRAK

Askeri Tesisler

PROJE ADI: CDC/JDC DEPO PROJESİ YER: LSA ANACONDA , BALAD / IRAK BAŞLAMA/BİTİŞ TARİHİ: 3 OCAK 2009/12 ARALIK 2011 İŞVEREN: INGLETTANDSTUBBSINT. LTD. ŞTİ., USARMYCORPS. OF ENGINEERS / TRANSATLANTİK PROGRAMLAR MERKEZİ       PROJE AÇIKLAMASI: PROJE ÜÇ DEPO, YOLLAR, YAĞMUR SUYU DRENAJ ŞEBEKESİ, BİRİKTİRME HAVUZLARI VE ŞANTİYE IŞIKLANDIRMASINI İÇEREN BİR TESİSİN TASARIMINDAN VE İNŞASINDAN OLUŞMAKTADIR. PROJEDE DEPOLARA OFİS TESİSLERİ, RAF SİSTEMLERİ, ISITMA VE HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ, ELEKTRİK DONANIM İŞLERİ VE KOMPLE ELEKTRİK ÜRETİM SİSTEMLERİ YAPILMIŞTIR. TOPLAM İÇ ALAN 55.000 METREKAREDİR.

Detaylar

YEMEKHANE TESİSİ- KAMP DELTA / IRAK

Askeri Tesisler

PROJE ADI: YEMEKHANE TESİSİ- KAMP DELTA / IRAK YER: KAMP DELTA / IRAK BAŞLAMA/BİTİŞ TARİHİ: 2 KASIM 2008 – 12 ARALIK 2009 İŞVEREN: KELLOG BROWN ANDROOT , INC. -ABD ASKERİ MÜHENDİSLERİ / DENİZAŞIRI PROGRAMLAR MERKEZİ PROJE AÇIKLAMASI: PROJE 5.600 METREKARELİK BİR ALANI KAPSAMAKTADIR. BETON TEMEL ÜZERİNE KURULU ÇELİK İSKELETLİ YEMEKHANE TESİSİ İNŞAATI ŞARTNAMEYE UYGUN ŞEKİLDE TAMAMLANMIŞTIR. SOĞUK DEPOLAMA TESİSLERİ YAPILMIŞTIR. TESİSAT VE ALTYAPI BAĞLANTILARI KURULMUŞTUR. ELEKTRİK ENERJİ ÜRETİMİ VE DAĞITIM SİSTEMLERİ İLE DİĞER ALTYAPI SİSTEMLERİNİNDE KURULUMU BAŞARIYLA TAMAMLANMIŞTIR. ÇATI KAPLAMASI YAPILMIŞTIR. ŞANTİYE GÜVENLİKSİSTEMİ YAPILMIŞTIR. PROJEYE DÂHİL DİĞER TÜM ÖĞELER TEKNOLOJİK EKİPMAN VE MALZEMELER KULLANILARAK TASARLANMIŞ VE TAMAMLANMIŞTIR. BETON KALDIRIM, KAPLANMIŞ YÜRÜME YOLLARI, MUTFAK, İŞÇİLERİN TUVALETİ, HVAC, JENERATÖRLERİN VE BAĞLANTI ANA PANELLERİNİN YERLEŞTİRİLMESİ DE PROJEYE UYGUN ŞARTLARDA BAŞARIYLA TAMAMLANMIŞTIR.

Detaylar

ASKERİ HAVAALANI APRON VE HAVA TRAFİK KONTROL KULESİ ADDER KAMPI – ALI HAVA ÜSSÜ, TALLIL / IRAK

Askeri Tesisler

PROJE ADI: ASKERİ HAVAALANI APRON VE HAVA TRAFİK KONTROL KULESİ YER: ALI HAVA ÜSSÜ, TALLIL / IRAK BAŞLAMA/BİTİŞ TARİHİ: 23 EKİM 2008- 31 MART 2011 İŞVEREN: ABD ASKERİ MÜHENDİSLERİ / DENİZAŞIRI PROGRAMLAR MERKEZİ PROJE AÇIKLAMASI: PROJE, SİLAHLI HELO APRONU, SİLAHSIZ HELO APRONU, ISR HAVA NAKLİYE RAMPASI VE HAVA TRAFİK KONTROL KULESİNİN TASARIMINDAN VE İNŞASINDAN OLUŞMAKTADIR. HAVA ALANI KAPLAMALARININ ( YAKLAŞIK 280.000 METREKARELİK BETON KAPLAMA ALANININ) KÖŞE IŞIKLANDIRMASI VE PROJEKTÖR IŞIKLANDIRMASI VARDIR. HAVA ALANININ KAPLAMA TASARIMI VE İNŞASI, TESİSİN EKSİKSİZ VE KULLANILABİLİR HALE GETİRİLMESİ İÇİN, YALNIZCA BUNLARLA SINIRLI KALMAMAK ÜZERE, TÜM GEREKLİ ŞANTİYE ÇALIŞMALARINI, DÖŞEME KAPLAMASINI, DESTEKLEYİCİ TESİSLERİ/ ALTYAPI, YÖN İŞARETLERİ, DİĞER İŞARETLER, IŞIKLANDIRMA VE GÜVENLİK TESİSLERİNİ KAPSAMAKTADIR. HAVA TRAFİK KONTROL KULESİ TASARIM VE İNŞASI TESİSİN EKSİKSİZ VE KULLANILABİLİR HALE GETİRİLEBİLMESİ İÇİN, YALNIZCA BUNLARLA SINIRLI KALMAMAK ÜZERE, HAVA TRAFİK KONTROL BETONARME KULESİNİ, ŞANTİYE İŞİNİ, İHTİYAÇ MADDELERİNİN BAĞLANMASINI, ALTYAPIYI, YANGINDAN KORUNMA, YANGIN SUYU POMPA İSTASYONU, İLETİŞİM ALTYAPISI, ERİŞİM YOLLARI/ GÜZERGÂHLARI/ PARK ALANLARINI VE GÜÇ KORUMA/ GÜVENLİK TESİSLERİNİ KAPSAMAKTADIR.

Detaylar

EOD HAZIRLIK TESİSLERİ İNŞAATI, DEPO, SAĞLIK MALZEMELERİ TESİSİ VE YANGIN İSTASYON BİNASI İNŞAATI –MANAS HAVA ÜSSÜ, BİŞKEK / KIRGIZİSTAN

Askeri Tesisler

PROJE ADI: EOD HAZIRLIK TESİSLERİ İNŞAATI, DEPO, SAĞLIK MALZEMELERİ TESİSİ VE YANGIN İSTASYON BİNASI İNŞAATI YER: MANAS HAVA ÜSSÜ, BİŞKEK / KIRGIZİSTAN BAŞLAMA/BİTİŞ TARİHİ:  2008 / 2009 İŞVEREN: A.B.D. HAVA KUVVETLERİ PROJE AÇIKLAMASI: PROJE EOD HAZIRLIK TESİSLERİ, DEPO, SAĞLIK MALZEMELERİ TESİSİ VE YANGIN İSTASYON BİNASI ALTYAPISI, ASFALT KALDIRIM YOLLARI DA DÂHİL OLMAK ÜZERE İNŞAATI VE DİZAYNINI KAPSAMAKTADIR.

Detaylar

CSC I- II ASKERİ TIR KONVOYU DESTEK MERKEZİ VE YEMEKHANE BİNASI, ALTYAPI İŞLERİ,ADDER KAMPI – TALLIL /IRAK

Askeri Tesisler

PROJE ADI: CSC I- II ASKERİ TIR KONVOYU DESTEK MERKEZİ VE YEMEKHANE BİNASI, ALTYAPI İŞLERİ YER: ADDER KAMPI – TALLIL /IRAK BAŞLAMA/BİTİŞ TARİHİ: 22 ARALIK 2006/2 KASIM 2007 İŞVEREN: KELLOG BROWN &ROOTSERVICES , INC.           PROJE AÇIKLAMASI: BİRİNCİ VE İKİNCİ KISIMDAKİ TÜM PROJELERİN DİZAYNI VE YAPIMI İLE ANAHTAR TESLİMİ KULAK İNŞAAT A.Ş. TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR.    BİRİNCİ KISIM PROJE ESAS OLARAK ASKERİ YEMEKHANE, İTFAİYE BİNASI, İDARİ BİNA VE KOMÜNİKASYON BİNASI BİRİMLERİNDEN OLUŞMAKTADIR. TOPLAM ÇELİK KONSTRÜKSİYON BİNA ALANI 3.000 M2. TÜM TESİS DUMAN /ISI DEDEKTÖRLERİ, MANUEL UYARI VE İKAZ BUTONLARININ BERABER ÇALIŞTIĞI GELİŞMİŞ BİR YANGIN ALGILAMA –İHBAR SİSTEMİ İLE KORUNMAKTADIR.  MUTFAK DAVLUMBAZLARININ ALTINA ALEV VE YANGIN ANINDA SÖNDÜRÜCÜ ISLAK KİMYASAL PÜSKÜRTEN YANGIN NOZULLARI YERLEŞTİRİLMİŞTİR. TESİSLERİN ISITMA VE SOĞUTMASI PAKET TİP İKLİMLENDİRME CİHAZLARIYLA SAĞLANMIŞTIR. YAĞMUR SUYU ŞEBEKELERİ 3.6 X 1.12 MT.X 22.000 MT. AÇIK DRENAJ KANALLARI YAPILDI. 1.800.000 M2 ALAN TOPRAK İŞLERİ, SAHA TESVİYESİ, 9X11.200MT. STABİLİZE YOL YAPILDI. DİĞER EK TEKNİK BİLGİLER SIHHİ TESİSAT İŞLERİ, 2 TİP DIŞ AYDINLATMA BÖLGESİ, ELEKTRİKSEL SAHA ALT YAPI İŞLERİNİ İÇERMEKTEDİR. İKİNCİ KISIM PROJE ESAS OLARAK ALTYAPI HATLARI, ATIK SU TERFİ İSTASYONLARI VE ATIK SU DEPOLAMA BİRİMLERİNDEN OLUŞMAKTADIR. BASINÇLI ŞEHİR ŞEBEKESİNDEN GELEN SUYUN BAĞLANMASI İÇİN 12 ADET AĞIR TİP HİDRANT TEMİN EDİLMİŞ VE DEVREYE ALINMIŞTIR. 700 MT. HDPE BORU KULLANILMIŞTIR.

Detaylar

ATIK FIRINI İNŞAAT – BALAD / IRAK

Askeri Tesisler

PROJE ADI: ATIK FIRINI İNŞAATI YER: BALAD / IRAK BAŞLAMA/BİTİŞ TARİHİ: MART 2006 / KASIM 2006 İŞVEREN: INGLETT AND STUBBS ANONİM ŞİRKETİ     PROJE AÇIKLAMASI: PROJE GÜÇ KAYNAĞI VE DEPO DÂHİL ELEKTRİKSEL VE MEKANİK 4 ADET ATIK FIRINI İNŞAATINDAN OLUŞMAKTADIR.

Detaylar

800 YAŞAMA KAMPI – ANACONDA / IRAK

Askeri Tesisler

PROJE ADI: 800 YAŞAMA KAMPI YER: ANACONDA / IRAK BAŞLAMA/BİTİŞ TARİHİ: TEMMUZ 2005- TEMMUZ 2006 İŞVEREN: KELLOG BROWN AND ROOT PROJE AÇIKLAMASI: PROJE, TOPLAM 800 ADET, HER BİRİ 3M.X10M. OLMAK ÜZERE OLAN KONTEYNERLERİN NAKLİYE VE KURULUM AŞAMASINDAN OLUŞMAKTADIR. BETON ZEMİNDE HAVALANDIRMA SİSTEMLİ, YAYA KALDIRIMLI, GEREKLİ TÜM SAHA ÇALIŞMALARI DÂHİL, İLGİLİ TESİSLERİN KURULUMU VE BAĞLANTISI, GÜÇ ÜRETİMİ VE GEREKLİ DAĞITIMLARI, TÜM İHTİYAÇ DUYULAN SAHA GÜVENLİĞİ VE GÜVENLİK GEREKSİNİMLERİ İLE TALEP EDİLEN ALTYAPI SİSTEMİ BAŞARIYLA TAMAMLANMIŞTIR.

Detaylar

ASKERİ BİNALARIN REHABİLİTASYON PROJESİ -LSA ANACONDA, BALAD / IRAK

Askeri Tesisler

PROJE ADI: ASKERİ BİNALARIN REHABİLİTASYON PROJESİ YER: LSA ANACONDA, BALAD / IRAK BAŞLAMA/BİTİŞ TARİHİ: EYLÜL 2004/MAYIS 2006 İŞVEREN: KELLOG BROWN &ROOTSERVICESINC. PROJE AÇIKLAMASI: BU PROJE TOPLAM 53 ADET MEVCUT KONUTUN YENİLENMESİNİ KAPSAMAKTADIR. TÜM ELEKTRİKSEL VE MEKANİK ALTYAPI YENİLEMESİ,  ABD STANDART VE GEREKLİLİKLERİNE UYGUN OLARAK TAMAMLANMIŞTIR.

Detaylar